Libeňský tramvajový pomník

3. dubna 2011 v 15:52 | web Pražské tramvaje |  MINULOST A SOUČASTNOST V LIBNI

Libeňský pomník

Pomník 100 km panelizace tratí systémem BKV v Libni
Detail odcizené pamětní desky na libeňském pomníku
Na libeňském předmostí Libeňského mostu mezi hromadami nepořádku, zarostlý plevelem a skrytý mezi stromy stojí druhý z pražských tramvajových pomníčků.

Je zasvěcený - podobně jako ten zlíchovský - také stému kilometru. Ne však stému kilometru nových tramvajových tratí, ale stému kilometru rekonstrukcí tratí systémem velkoplošných panelů BKV. Odhalen byl 2. listopadu 1984, a protože tehdy byla podivná doba, do délky 100 kilometrů se mu značně pomohlo. Tehdy totiž bylo zrekonstruováno teprve 50 kilometrů tramvajových tratí uvedeným systémem. Takže se započítala každá kolej zvlášť a 100 kilometrů bylo na světě.
V základové desce pomníčku, která symbolizuje část velkoplošného panelu, je vložena bloková kolejnice B1, kterou ještě před pár lety překrývala kruhová pamětní deska s nápisem 100 km rekonstrukce tramvajových tratí velkoplošnými panely s blokovou kolejnicí, listopad 1984, Dopravní podnik hlavního města Prahy. Jenže desku někdo ukradl a zřejmě ji prodal do sběrných surovin. A bohužel to nikomu ani tak moc nevadí...

Zdroj www.prazske tramvaje.cz

Tramvajové pomníky

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama