Libeňský přístav-loděnice-budoucnost

25. února 2011 v 8:37 |  MINULOST A SOUČASTNOST V LIBNI

Libeňský přístav mění svou podobu

Demolice starých zchátralých objektů ležících na místě nově vznikající pražské čtvrtě DOCK zahájila v dubnu developerská skupina Crestyl. Úprava celého území, která bude probíhat až do letních měsíců, zahrnuje i čištění vodních ploch. Následovat bude samotná stavba první etapy. Celkové náklady projektu dosáhnou výše 7,5 miliardy korun.

"Chceme, aby již první majitelé bytů a nájemníci kanceláří žili v upraveném, čistém prostředí. Proto jsme se rozhodli ještě před samotným zahájením výstavby první etapy, na kterou je již vydáno stavební povolení, kompletně zrenovovat celé území budoucí čtvrti DOCK. Provádíme tak postupně veškeré demolice, ale i čištění vodních ploch v areálu a úpravy okolního terénu," říká Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl. "Pokud budou všechna jednání úspěšná, jsme připraveni se stavbou první etapy, která bude trvat přibližně 14 až 18 měsíců, ihned začít."
Projekt DOCK se nachází v atraktivní lokalitě nedaleko Palmovky (je ohraničen Vltavou, Libeňským mostem, ulicí Voctářova a na severu Thomayerovými sady) na rozhraní Libně a Karlína kolem dvou slepých ramen Vltavy. Postaven bude ve čtyřech etapách a po svém dokončení nabídne celkem 120 000 m2 komerčních i rezidenčních ploch. Jeho součástí bude i hotel, restaurace, kavárny nebo marina.
"Celá oblast táhnoucí se od Karlína až po Libeň a Holešovice se proměňuje a otevírá novým obyvatelům, firmám, ale i veřejnosti. Díky bohaté zeleni a řece se jedná o jednu z nejatraktivnějších částí Prahy, která má velkou budoucnost," říká Omar Koleilat. "Tato část města se dnes mění v rychle se rozvíjející místo s velkým potenciálem, a to nejen díky blízkosti centra Prahy. Nová čtvrť DOCK zásadním způsobem mění tvář Libně, dává jí nové možnosti a novou energii," doplňují architekti Lubor Sladký a Lukáš Holub z kanceláře S.H.S architekti.
V první etapě - DOCK A - budou postaveny celkem tři budovy. Každá z nich nabídne 20 bytových jednotek s dispozicemi 1+kk až po mezonetové 4+kk. Kromě některých nejmenších bytů bude každý byt vybaven balkonem, terasou nebo předzahrádkou. Architektem DOCK A je italská architektonická kancelář Mediapolis. zdroj www.Praha8.czČeské loděnice - Praha Libeň fota zde

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama